Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Amplasare statie de epurare Bună ziua. Am înțeles ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Amplasare statie de epurare Bună ziua. Am înțeles ca primăria ...

Amplasare statie de epurare
Bună ziua. Am înțeles ca primăria vrea sa facă un proiect de canalizare iar stația de epurare sa fie undeva foarte aproape de locuințele oamenilor.
La ce distanta au voie sa amplaseze o stație de epurare? Mulțumesc.
Sunt aplicabile prevederile din Ordinul MS nr. 114/ 2010.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Vedeti art.11 pct.33-35.
Proiectul intocmit pentru canalizare si statie de epurare va trebui avizat de catre Agentia teritoriala de mediu si DJSP.