Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Restanta plata rata bancara
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Restanta plata rata bancara

BUNA ZIUA! DIN ANUL 2006 AM INCETAT SA MAI PLATESC O RATA LUNARA DE APROX 110 RON , LA BRD, PT UN CREDIT LUAT IN URMA CU APROX 2 ANI IN URMA, CREDIT DE NEVOI PERSONALE- DE 1000$( UNA MIE DOLARI).
M-AU CONTACTAT CEI DE LA EOS, ADICA S-AU STRADUIT SA MA CONTACTEZE! SPUNETI-MI VA ROG, POT AVEA PROBLEME? STIAM CA IN 3 ANI DE LA DATA NEPLATII ULTIMEI RATE SAU RESTANTE SAU FACTURI SAU.., SE PRESCRIE! ASTEPT CU MARE INTERES RASPUNSUL DV, SI VA ROG SA PRIMITI EXPRESIA INALTEI MELE CONSIDERATII PENTRU PEOFESIONALISMUL DE CARE DATI DOVADA! CU CONSIDERATIE, ANA!
Este adevarat. Datoriile mai mari de 3 ani se prescriu, atata timp cat nu v-a dat nimeni in judecata sau nu s-a inceput executarea silita.
Nu raspundeti celor de la EOS, nu semnati nimic, pt ca orice recunoastere a datoriei va repune in termenul de prescriptie si va pot executa, de fapt asta si urmaresc cei de la recuperari.
Succes!
MULTUMESC SINCER PT RASPUNS! STIAM CA PROCEDURA ESTE ACEASTA, DAR AVEAM NEVOIE DE CONFIRMAREA UNUI SPECIALIST IN DOMENIU! AU DAT TELEFON LA PARINTII MEI, AU DAT DE EI CUMVA! SE POATE INTAMPLA CEVA? TATAL MEU NU STIA NIMIC DESPRE BOACANA MEA, DAR NICI CEI DE LA EOS NU S-AU RECOMANDAT, AU INSISTAT FOARTE MULT SA AFLE DE LA DANSUL DATE DESPRE MINE, RECOMANDANDU-SE DREPT O FOSTA COLEGA( APELANTA)- IN ACEST FEL TATAL MEU , DUPA INDELUNGI INSISTENTE, A DAT NR MEU DE TEL, DAR FARA NICI UN ALT DETALIU! DUPA ACEEA SI-A DAT SEAMA CA NICI ASTA MACAR NU TREBUIA SA FACA, ULTERIOR EU REPROSANDU-I SI AVERTIZANDU-L CA DE ALTA DATA SA NU MAI DEA NICI O INFORMATIE , SA EVITE SA MAI DISCUTE, SPUNANDU-I CA CINE MA CUNOASTE, COLEG, RELATIE, PRIETEN IMI STIE INTOTDEAUNA DATELE! SINGURA MEA FRICA E SA NU MAI SUNE ACOLO! APELANTA A OBTINUT NR MEU DE TEL SI A LASAT NR LOR DE TEL- ASA AM VERIFICAT SI AFLAT DE EOS! AM VAZUT CA M-AU SUNAT, DAR NU AM RASPUNS! SE POATE INTAMPLA CEVA??? VA MULTUMESC ANTICIPAT PT RASPUNSUL DV! CU CONSIDERATIE-ANA!
Nu se va intampla nimic. Nu semnati nimic, nu dati nici o suma de bani.
Asa fac cei de la recuperari, suna la parinti, la vecini ( iau cartea de telefon), fac incercari de intimidare si discreditare, in speranta ca cineva le mai da ceva.
Nu au castigat niciodata nimic, dar au si ei contracte si trebuie sa isi justifice banii pe ceva.
Puteti sa vorbiti cu tatal dvs. sa nu se sperie.
VA MULTUMESC SINCER INCA O DATA PT RASPUNS SI PROMPTITUDINEA LUI! STIU CA AU SI DANSII CONTRACTE, DAR DE LA O RESTANTA DE 1500-2000 RON NEPLATITA LA BANCA, DUPA DOI-TREI ANI DE PLATA SOLIDA SI DOBANDA SERIOASA LA BANCA RESPECTIVA, AJUNGI SA FII CAUTAT PROBABIL PT SUME ENORME, NUMAI PT CA BANCA UMFLA CAT POATE SI BINEINTELES SI FIRMA RECUPERATOARE! DE FAPT SINGURA MEA GRIJA E SA NU AFLE TATAL MEU( DESI I-AM INSTRUIT DEJA SA NU MAI RASPUNDA CU NICI UN FEL DE DATE LA NIMENI PT CA CINE MA STIE CU ADEVARAT STIE CUM SA DEA DE MINE) SI SA SE SUPERE PE MINE! ACEST LUCRU M-AR MAHNI TARE MULT SI MA ROG LA BUNUL DUMNEZEU SA NU SE INTAMPLE ASA! VA MULTUMESC DI TOT SUFLETUL PT CONSILIERE! VA DORESC UN 2010 IN CARE TOATE PROIECTELE DV SA PRINDA CONTUR SI IN CARE TOATE GANDURILE BUNE SA CONTINUE SA EXISTE! ANA
Am citit majoritatea mesajelor de pe forum inscrise in acest subiect.Din curiozitate am intrat pe site-ul celor de la EOS KSI Romania.Cei curiosi ori cei cu probleme,intrati pe site--ul lor sa vedeti in ce fel se lauda cu munca lor.Cunosc persoane ce au fost ruinate de dobanzile practicate de ei.Chiar nu se poate face nimik impotriva modului lor de recuperari?