Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dacă am câștigat un proces,a trecut termenul de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dacă am câștigat un proces,a trecut termenul de apel și nu ...

Dacă am câștigat un proces,a trecut termenul de apel și nu s a depus apel,care sunt pasii următori pentru a primi cheltuielile de judecata și ce mai e mentionat in hotărâre.
Dupa expirarea termenului de apel, daca nu s-a exercitat calea de atac, hotararea a ramas definitiva. Va trebui sa mergeti la instanta care a pronuntat-o si sa urmati procedura de legalizare a hotararii.
Pentru recuperarea cheltuielilor de judecata, dupa ce aveti hotararea legalizata, puteti formula o notificare catre partea adversa pentru a vi le achita, daca nu se conformeaza, puteti apela la un executor judecatoresc.