Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Sunt in construcție cu casa.
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Sunt in construcție cu casa.

Buna ziua .
Va rog frumos să-mi explicați care sunt pașii de urmat in urmatoarea situație. Sunt in construcție cu casa.
Am autorizație de construire a imobilului nou și tot o data si autorizație de demolare a imobilului vechi .
In cazul in care nu ma incadrez pana la expirarea termenului de pe autorizația de construire , ce se va intampla?
Stiu ca pot sa mai prelungesc inca un an autorizatia.
Dar daca totuși nu ma incadrez , ce se intampla?
Și daca vreau sa solicit recepția cladirii ,in ce stadiu trebuie sa ma aflu cu , cladirea ca sa pot obtine procesul verbal de recepție?
Va mulțumesc frumos .
Astept raspunsuri.
george-neagu, moderator
Menționez ca in acest moment cladirea este in roșu , adica pereți si este acoperită.