Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua . Cum pot aplica pt prima de instalare . Am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua . Cum pot aplica pt prima de instalare . Am lucrat ...

Bună ziua . Cum pot aplica pt prima de instalare . Am lucrat în Marea Britanie 5 ani împreună cu soțul meu . Ne am stabilit reședință eu am un loc de munca ,soțul încă nu și am vrea sa aplicam pt aceasta prima însă nu exista nicio informație concreta unde poți aplica . Peste tot sunt explicate doar condițiile.
Mulțumesc anticipat!
Actele se depun la AJOFM - Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă din raza domiciliului din România sau al noului domiciliu ori noi reședințe, după angajarea în localitatea de domiciliu ori reședință sau în localitățile învecinate acesteia.

Atentie : localitatea în cauză să fie inclusă în planul național de mobilitate
[ link extern ]