Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am o fetita are 26 ani tatal este cetatean Turc nu ia ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am o fetita are 26 ani tatal este cetatean Turc nu ia platit ...

Am o fetita are 26 ani tatal este cetatean Turc nu ia platit pensie alimentara niciodata Ce as putea face sa nu o poata indeparta de la o eventuala sucesiune in caz de decesul tatalui ?
zehra, utilizator
Nu are cum sa o îndepărteze.
Sunteti sigur , d-le avocat ? ma gandesc ca depinde de legile succesorale aplicabile in Turcia . Si , vazand legile aparute recent , promovate de Erdogan , care “ taie “ multe drepturi ale femeilor ... e de intrebat ( cred ) un avocat turc ... Sa nu uitam ca Turcia nu este in UE .
Buna ma bucur de pareriile voastre de fapt tatal locueste in partea Ciprului Turcesc si acolo difera legiile fata de Turcia dar incerc sa ajung la o parere ar fi pacat sa nu intre si ea in drepuri acolo mai ales ca niciodata nu iam cerut nimic pana la urma este si tatal ei