Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am si eu o problema si nu stiu cum ar trebui să ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am si eu o problema si nu stiu cum ar trebui să procedez Prin ...

Am si eu o problema si nu stiu cum ar trebui să procedez
Prin Ianuarie 2021 am achiziționat o mașină și după vreo 3 saptamani am avut ghinionul să fac accident cu mașina, polițiști care au fost mi au reținut certificatul de înmatriculare și doresc să radiez masina ca nu se mai poate repara, am umblat am scos actele necesare pentru radiere dar faza e că nu am putut să o radiez din cauza ca nu am certificatul de înmatriculare, eu sunt din județul iași iar masina cu care am avut incidentul neplacut era trecuta pe judetul Suceava, nu am mai apucat să o inmatriculez ca sa intampla nefericirea
Acuma întrebarea mea este cum sa fac sa o radiez, cei de la Imatriculari nu prea au vrut sa ma îndrume cu ce ar trebui să fac
Va trebuie o procura speciala autentificata la notar, de la cel care e trecut in certificatul de inmatriculare.
[ link extern ]
Deci de la cine am luat masina să îmi faca procura să pot ridica certificatul de inmatriculare din județul Suceava ca după să o pot radia să înțeleg, nuu?