Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare administrator patrimoniu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare administrator patrimoniu

Bună ziua! Începând de luna aceasta ocup functia de administrator patrimoniu în cadrul a două grădinițe, subordonate unei școli gimnaziale. Anterior am avut contract parțial de muncă la doua SRL-uri, cumulat 10/zi cu funcția casier, respectiv gestionar custode, timp de 6 ani.Mă puteți lămuri pe ce treaptă de salarizare mă încadrez? Am dreptul la sporuri? In contractul încheiat cu scoala am salariu de încadrare și indemnizație hrana. Menționez că postul de administrator a fost scos la concurs cu studii medii și 2 ani experiență. Mulțumesc anticipat pentru ajutor!
Pentru salariu :
Legea 153/2017 - ANEXA Nr. I FAMILIA OCUPAȚIONALĂ DE FUNCȚII BUGETARE "ÎNVĂȚĂMÂNT"
[ link extern ]

Pentru sporuri :
Regulamentul-cadru privind stabilirea locurilor de muncă, a categoriilor de personal, a mărimii concrete a sporului pentru condiţii de muncă, precum şi a condiţiilor de acordare a acestuia pentru personalul din familia ocupaţională de funcţii bugetare “învăţământ” (aprobat prin HG nr. 34/2018)
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic