Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Va rog frumos să-mi spuneți cum ar trebui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Va rog frumos să-mi spuneți cum ar trebui sa arate ...

Buna ziua

Va rog frumos să-mi spuneți cum ar trebui sa arate corect un contract de vizionare a unei locuințe pentru inchiriere/vânzare ?
Mulțumesc de ajutor.
Intrebarea este prost pusa. Spuneti ce contract aveti, daca aveti, si ce nelamuriri aveti cu privire la clauzele din el.
NU exista "cum ar trebui sa arate corect un contract de vizionare", pentru ca un contract nu contine doar dispozitii legale imperative, ci si supletive, dispozitive, derogatorii, permisive, etc, asa incat contractul (de vizionare) poate fi corect in vreo mie de moduri, in functie de cele convenite de parti. Nu stiu daca ati prins esenta. Recomandarea este sa luati cu dvs pe cineva care stie sa citeasca si la fata locului semnati ori ba.
trandafir2, moderator
Cum să arate contractul ca în zicala cum să fie spritul rece,alb si gratis ,c am asa si cu intrebarea dvs.Probabil conteaza mai putin cum arată pt ca astfel.ati angaja un specialist să îl redacteze ci mai degrabă sa fie un , model"fara costuri.