Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Copilul meu implineste luna acesta 18 ani si este inca ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Copilul meu implineste luna acesta 18 ani si este inca elev , ...

Copilul meu implineste luna acesta 18 ani si este inca elev , trece in clasa XII. Mai are un an de liceu si apoi, sper sa merga la facultate. Primeste pensie alimentara de la stat ca copilu meu nu are tata . Ce se va intampla dupa implinirea varstei de 18 ani a copilului? Voi primi pensia alimentara in continuare ? Cum va trebui sa procedez? Ce trebuie sa fac ca sa nu fie intrerupta acesta pensie si sa beneficieze de ea in continuare?
Altă sumă decât alocația de stat? Sau la ce pensie alimentară vă referiți? Bursă socială, sau ce?