Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salutare. Urmează sa angajez prima persoana in firma ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salutare. Urmează sa angajez prima persoana in firma și am ...

Salutare.

Urmează sa angajez prima persoana in firma și am o mare nelămurire referitoare la codurile COR. Postul fiind de specialist marketing am ales codul cor 243103 care necesita studii superioare.
Nelamurirea mea ar fi dacă sunt necesare studii superioare in domeniul marketing sau nu contează profilul ?

Multumesc
COR nu face distinctie cu privire la specializarea studiilor superioare , insa, in opinia mea, consider ca ar trebui sa aiba studii in domeniu.