Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajarea pe un post care necesita studii superioare a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajarea pe un post care necesita studii superioare a unei persoane cu studii medii

O persoana cu studii medii poate fi angajata pe un post pentru care sunt necesare studii superioare?
Pentru activitatea de specialist marketing , cod COR 243103 , care este ocupatia similara pentru studii medii?

Multumesc!
gabi6611, utilizator
O persoana cu studii medii nu poate fi angajata pe un post pentru care sunt necesare studii superioare.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc!
Daca totusi s-a facut angajarea gresit, cum se poate corecta? Corectie in Revisal si modificarea CIM sau act aditional?
Modificare c.i.m. prin act adițional.