Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Prescrierea unei datorii catre asociatia de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Prescrierea unei datorii catre asociatia de proprietari. Buna ...

Prescrierea unei datorii catre asociatia de proprietari.
Buna ziua
Va dau urmatorul exemplu. O datorie catre asociatia de proprietari treneaza pe parcursul a 6 ani timp in care nu a fost achitata nici o suma. Apoi au fost achitate doua sume mici una la un interval de un an fata de alta. Datoria acumulata pe parcursul celor 6 ani timp in care nu a fost achitat nimic iar asociatia nu a facut niciun demers pentru recuperarea sumei, se considera prescrisa? Multumesc.
S-a prescris din ceea ce ziceti.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu a fost intrerupta prescrierea de cele doua plati?
Legal ,asociatia de proprietari se poate ridica cu pretentii asupra sumelor acumulate in ultimii 3 ani
ynocentta, utilizator