Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Obligatia de a face: complet civil sau complet ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Obligatia de a face: complet civil sau complet specializat minori?

Ce complet este competent pentru judecarea unei cauze privind obligatia de a face dovada veniturilor obtinute in vederea platii pensiei de intretinere? Un complet civil sau un complet specializat de minori si familie?

Pe de o parte avem "obligatia de a face" care e cauza specifica unui complet civil, dar si continuarea "dovada veniturilor obtinute in vederea platii de intretinere" care priveste un drept al minorului, deci specifica unui complet specializat de minori.
uira, utilizator
Nu trebuie să vă bateti capul cu astfel de aspecte,acțiunea dvs o sa fie repartizată completului competent....