Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire concediu de crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire concediu de crestere copil

Buna ziua! Am un bebe care a fost diagnosticat cu agenezie renala stanga de la morfologia de trimestrul 2. Dupa nastere i-am facut alte ecografii pentru a confirma malformatia. Momentan ma aflu in concediu de crestere copil si as vrea sa stiu daca se incadreaza la handicap pentru a prelungi concediul de crestere copil pana la 3 ani. Multumesc!
Alexandra.Alexandra.2, utilizator
Buna ziua,
Doar medicul va poate spune daca afectiunea de care sufera se poate sau nu incadra in grad de handicap.
Care sunt paşii ce trebuie parcurşi de familie pentru eliberarea certificatului de încadrare în grad de handicap pentru copilul cu dizabilități?
[ link extern ] /