Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Buna seara, am incarcat pe canalul meu de youtube o ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Buna seara, am incarcat pe canalul meu de youtube o emisiune ...

Buna seara, am incarcat pe canalul meu de youtube o emisiune realizata de un post de televiziune acum 3 ani in care eram protagonistul principal. Astazi videoclipul a fost sters de youtube in urma solicitarii realizatorului acestuia, motivand ca detine drepturile de autor. In calitatea mea de invitat al emisiunii am sau nu am drept de difuzare? Va multumesc!
nu. in situatii de acestea, realizatorul cere participantilor sa semneze declaratii de renuntare la drepturile de autor. participarea dvs a fost retribuita?
adriandimitriu, utilizator
Va multumesc pentru raspuns! Nu a fost retribuita si nici nu au fost acorduri/contracte scrise/semnate de renuntare a drepturilor din partea mea.
CristianM79, utilizator