Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... prestari servicii de consultanta SSM si PSI
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

prestari servicii de consultanta SSM si PSI

Buna ziua!
Daca am o firma care are printre codurile CAEN si 7490, dar nu este autorizata, iar eu am facut cursurile de 80 de ore de SSM si PSI si am si diploma de inginer, pot sa inchei contrat de consulanta in domeniul SSM/PSI folosind aceasta firma?
Nu.
Trebuie sa detineti certificat de abilitare din punct de vedere ssm si respectiv psi-su pentru a infiinta un SEPP. Studiati HG nr. 1425/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare, sectiunea care trateaza SEPP.
Nu veti putea obtine abilitarea ssm doar cu curs de 80 de ore si diploma de inginer.
Va multumesc pentru raspuns!