Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, ma confrun cu o problema la care incerc sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, ma confrun cu o problema la care incerc sa gasesc ...

Buna ziua, ma confrun cu o problema la care incerc sa gasesc solutii, am achizitonat recent un teren pe care doresc sa construiesc o casa, am fost la primarie sa depun pentru certificat de urbanism si surpriza primariul nu doreste sa imi aprobe certificatul de urbanism pana nu ii dau o declaratie notariala ca sunt de acord cu actualizarea si modificarea cadastrului si limitele de suprafete. Explicatia, doreste sa constiuasca un drum in spatele terenului si spune ca cadastrul terenului se va suprapune cu cadastrul drumului care vrea sa il construiasca. Ca si specificatii a terenului 22 ml deschidere din acestea doreste 2.5 metri din lungimea terenului cu aproximatie 55 de mp . Doresc sa stiu daca exista o lege in sensul ca primaria trebuie sa ma despagubeasca. Multumesc frumos!
Circia.Daniel, utilizator