Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Ma numesc Madalina si as dori sa ma ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Ma numesc Madalina si as dori sa ma indrumati. Sunt ...

Buna ziua,
Ma numesc Madalina si as dori sa ma indrumati.
Sunt casatorita, am 2 copii un baiat si o fata. Baiatul, in varsta de 19 ani este din prima casatorie. Nu a avut pensie alimentara de la tatal sau biologic si nici contact cu acesta.

Sotul meu actual vrea sa il infieze.

Rugamintea mea este sa ma indrumati, care sunt procedurile. Unde trebuie sa ne ducem, cu ce acte, etc.

Multumesc!
la judecatorie, cu cerere de adoptie, acte- copii buletine, certificat de nastere, certificatul de casatorie si martori cum ca l-a crescut pe baiat. cererea o depune sotul dvs.
Multumesc frumos! Judecatoria de care apartin, sector 3??
Da, la cea de pe raza domiciliului, banuiesc ca locuiti impreuna.
Da, locuim impreuna.
Multumesc frumos.