Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Modificare sediu fiscal cabinet medical.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Modificare sediu fiscal cabinet medical.

Un cabinet medical individual își muta sediul dintr-o localitate rurala ce tine de ANAF Tecuci în mun. Galați.
În cat timp sunt obligați cei de la Finanțe Tecuci sa trimita dosarul celor de la Galați ca sa i se poate elibera noul CIF.
Exista o lege/art. care prevede acest lucru?
CMI-ul figurează ca PFA si nu are număr de înregistrare la ONRC.
Mulțumesc mult!
george-neagu, moderator