Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am vârsta de 63 ani şi am ieşit la pensie. Vechimea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am vârsta de 63 ani şi am ieşit la pensie. Vechimea o am de ...

Am vârsta de 63 ani şi am ieşit la pensie. Vechimea o am de 39 de ani la care se adaugă 3 ani si 9 luni pentru anii lucraţi în condiţii speciale. Am lucrat la firme cu capital majoritar de stat, dar nu am fost bugetar. Întrebarea mea este dacă mă pot angaja în învăţământ cu contract, nu la plata cu ora, păstrând în acelaţi timp şi pensia. Mulţimesc.
Puteti cumula pensia cu salariul, in prezent.