avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1802 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Bon cu cui sau Factura fiscala pentru deduceri
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Bon cu cui sau Factura fiscala pentru deduceri

Buna ziua, pentru a putea deduce cheltuieli facute pentru produse de birotica necasare pentru PFA este de ajuns bon cu cui pe el sau este necesara Factura fiscala de la comerciantul de la care s-a facut achizitia ?
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 21:01, 22 August 2021
Bon cu CUI până la 100 euro la cursul BNR al zilei și factura fiscala dacă se depășește valoarea.
Ultima modificare: Duminică, 22 August 2021
Iulian MANEA, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce depaseste 100 lei trebuie sa fie cu factura? Alexutu123 Alexutu123 Pentru contabilitatea pfa se aplica regula ca orice suma cheltuita care depaseste 100 lei trebuie sa fie insotota de factura sau este suficient bonul fiscal? (vezi toată discuția)
Daca am factura pe pfa, mai este necesar si bonul pe cui? Alexutu123 Alexutu123 Daca am factura pe pfa, mai este necesar si bonul pe cui? furnizorul insista ca nu am nevoie de cui si pe bon. (vezi toată discuția)
Inregistrare bon benzina MARY53 MARY53 cum se inregistreaza bonul de benzina pentru o societate comerciala care urilizeaza ocazional mijlocul de transport ? (vezi toată discuția)