Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Bon cu cui sau Factura fiscala pentru deduceri
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Bon cu cui sau Factura fiscala pentru deduceri

Buna ziua, pentru a putea deduce cheltuieli facute pentru produse de birotica necasare pentru PFA este de ajuns bon cu cui pe el sau este necesara Factura fiscala de la comerciantul de la care s-a facut achizitia ?
Bon cu CUI până la 100 euro la cursul BNR al zilei și factura fiscala dacă se depășește valoarea.
Iulian MANEA, Contabil