Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj, sulta parte? Mama a achizitionat un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj, sulta parte? Mama a achizitionat un apartament, la a doua casatorie. ...

Succesiune
Mama a achizitionat un apartament, la a doua casatorie. Acesta a fost cumparat din banii proveniti din partajul cu tatal meu, dar, o suma, minora dealtfel, apare in contract ca fiind in comun cu al doilea. A divortat de acesta si vrea sa-i plateasca partea, ca sa poata vinde apartamentul, dar nu stie unde sa-l gaseasca, pentru ca a lucrat toata viata prin diferite tari, nu mai stie nimic de el. Ce poate sa intreprinda in acest sens, ca sa poata dispune de bunul ei?
Multumesc anticipat pentru ajutor!
Sa ceara partajul in instanta, sa i se atribuie casa si sa ii dea sulta fostului. Cere sa il citeze pe fost prin mica publicitate. Aveti nevoie de avocat.