Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... avere confiscata de comunisti
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

avere confiscata de comunisti

Am aflat recent ca un unchi care a murit prin anii 60, a avut averea confiscata de comunisti, nu stiu exact cam ce avere era, case diverse, stiu ca era un om bogat, intrebarea e, cum pot sa aflu ce avea dansul si se mai pot revendica astfel de averi?
Legatura este urmatoarea,
omul decedat casatorit cu o romanca, romanca avea un frate, fratele s-a casatorit a avut copii, eu sunt un copil. Suntem singurii mostenitori, nu mai exista nimeni.
directive, utilizator
Din pacate la aceasta data termenul de revendicare a expirat.