Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. Am primit intr un dosar amanarea aplicarii ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. Am primit intr un dosar amanarea aplicarii pedepsei ...

Buna ziua.
Am primit intr un dosar amanarea aplicarii pedepsei , hotararea definitiva mi a ajuns acasa in data dw 08.06.2021.
Am sunat la serviciul de probatiune de 2 ori si mi s a spus cand cazul meu va fi repartizat catre un agent de probatiune voi fi sunat.
Au trecut 3 luni d atunci si nu m au sunat...intrebarea mea este sa astept sa ma sune agentul de probatiune cum mi s a spus la telefon , sau sa ma duc eu acolo ?
Este in sarcina consilierului de probatiune manager de caz sa te citeze pentru a te prezenta la prima intrevedere. Dar... daca iti este la indemana, treci pe acolo si lasa o copie dupa buletin cu numarul de telefon scris pe ea si adresa la care locuiesti efectiv (in cazul in care nu este cea din buletin).