avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. Am primit intr un dosar amanarea aplicarii ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. Am primit intr un dosar amanarea aplicarii pedepsei ...

Buna ziua.
Am primit intr un dosar amanarea aplicarii pedepsei , hotararea definitiva mi a ajuns acasa in data dw 08.06.2021.
Am sunat la serviciul de probatiune de 2 ori si mi s a spus cand cazul meu va fi repartizat catre un agent de probatiune voi fi sunat.
Au trecut 3 luni d atunci si nu m au sunat...intrebarea mea este sa astept sa ma sune agentul de probatiune cum mi s a spus la telefon , sau sa ma duc eu acolo ?
Cel mai recent răspuns: T.G. , utilizator 20:14, 28 August 2021
Este in sarcina consilierului de probatiune manager de caz sa te citeze pentru a te prezenta la prima intrevedere. Dar... daca iti este la indemana, treci pe acolo si lasa o copie dupa buletin cu numarul de telefon scris pe ea si adresa la care locuiesti efectiv (in cazul in care nu este cea din buletin).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanare pedeapsa - serviciul probatiuni xXx2013 xXx2013 Azi am primit o pedeapsa de 1 an inchisoare, cu amanarea executarii pedepsei pentru un termen de 2 ani sub supraveghere de la data ramanerii definitive a ... (vezi toată discuția)
Termen de supraveghere vasile2013 vasile2013 Cum incep sa se indeplineasca obligatiile stabilite in cadrul termenului de supraveghere intr-o sentinta penala in cazul amanarii aplicarii pedepsei? Cum se ... (vezi toată discuția)
Condamnare cu suspendarea executarii sub supraveghere vasiledela4 vasiledela4 am o condamnare cu suspendare din iulie nu am primit nimic acasa am fost la sectia probatiuni si am lasat nr de telefon dar nu am fost contactat ce trebuie sa ... (vezi toată discuția)