Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bunä ziua locuiesc în bl turn a parter cam 12 ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bunä ziua locuiesc în bl turn a parter cam 12 ...

Bunä ziua locuesc în bl turn a parter cam 12 mä nmesc Benţea liliana am probleme cu ploaia de mulţi ani mam tot rugat de aministrator sä rezolve sä nu mai plouä în casä dar nu mä bagä în seamä menţonez cä ma şi bärbatu bolnav cu un handicap de gradu 1 problema ieste cä nu ştiu ce sä fac unde sä mä adresez sä mä rezolve nu mai pot supraveţui de mucezalä
Conform disp L nr 196/2018 reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie care detine competenta decizionala
Administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta executionala
Conform disp L nr 196/2018 asociatia de proprietari se infiinteaza cu scopul administrarii si asigurarii starii tehnice a partii comune de constructii si instalatii din condominiu,sens in care a impus constituirea si actualizarea de fonduri de rulment si de reparatii
Sesizati oficial presedintele de asociatie cu obligatia respectarii dispozitiilor in vigoare referitoare la asigurarea starii tehnice a partii comune din condominiu-sub sanctiunea obligarii la plaia a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta
Daca presedintele de asociatie este reticent,sesizati oficial serviciul de sprijinire si indrumare asociatii de proprietari din primaria teritoriala
nu inteleg cum ajunge apa la parter dar trebuie sa faceti o cerere scrisa catre presedintele...daca nu raspunde in 10 zile ,mergeti mai departe la primarie cu reclamatie impotriva presedintelui