avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 817 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua. Am vecini care depozitează pe casa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua. Am vecini care depozitează pe casa scării ghivece ...

Bună ziua. Am vecini care depozitează pe casa scării ghivece de flori,biciclete,trotinete,căruț pentru copii..în fata și spatele blocului au pus mese și scaune fără sa între locatarii,Mult timp nu am putut sa citesc indexul pentru curent din cauza faptului ca aveau pus o masa cu un ghiveci mare de flori.Ce pot sa fac la cine pot apela ?Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 19:42, 9 Octombrie 2022
Faceți o sesizare către Președintele blocului sau către administrator. Pe scară nu este permisă depozitarea obiectelor care limitează deplasarea/accesul locatarilor.
Conform disp L nr 196/2018 reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie care are competenta decizionala
Administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietary cu limita de competenta executionala
Asociatia de proprietari,conform disp l nr 196/2018 are obligatia sa redacteze statut si regulament de ordine interioara in care sa prevada reguli generale de respectat de catre locatari referitor la partea comuna de condominiu
ISU nu permite depozitarea de bunuri cu risc in partea comuna de condominiu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, locuiesc intr-un bloc cuprins intr-o asociatie de ... RC37 RC37 Buna ziua, Locuiesc intr-un bloc cuprins intr-o asociatie de locatari, la parterul acestui bloc. In spatiu de pe casa scarii la parter toti vecinii de pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! locuiesc in chirie intr-un imobil cu 8 etaje, pe fiecare ... AndreiCh87 AndreiCh87 Buna ziua! Locuiesc in chirie intr-un imobil cu 8 etaje, pe fiecare etaj exista un spatiu de depozitare langa lift. Avem doi copii si am solicitat ajutorul ... (vezi toată discuția)
Depozitare biciclete de balustrada Doina7470 Doina7470 A devebit un obicei:vecini depoziteaza pe scară, legat de balustrada biciclete. Ce cale legala am sa-i rog sa nu le mai tina de balustrada oferind ideea unei ... (vezi toată discuția)