Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua. Am vecini care depozitează pe casa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua. Am vecini care depozitează pe casa scării ghivece ...

Bună ziua. Am vecini care depozitează pe casa scării ghivece de flori,biciclete,trotinete,căruț pentru copii..în fata și spatele blocului au pus mese și scaune fără sa între locatarii,Mult timp nu am putut sa citesc indexul pentru curent din cauza faptului ca aveau pus o masa cu un ghiveci mare de flori.Ce pot sa fac la cine pot apela ?Mulțumesc
Faceți o sesizare către Președintele blocului sau către administrator. Pe scară nu este permisă depozitarea obiectelor care limitează deplasarea/accesul locatarilor.
Conform disp L nr 196/2018 reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie care are competenta decizionala
Administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietary cu limita de competenta executionala
Asociatia de proprietari,conform disp l nr 196/2018 are obligatia sa redacteze statut si regulament de ordine interioara in care sa prevada reguli generale de respectat de catre locatari referitor la partea comuna de condominiu
ISU nu permite depozitarea de bunuri cu risc in partea comuna de condominiu