avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Chemare in judecata Buna ziua Vreau sa dau in judecata ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Chemare in judecata Buna ziua Vreau sa dau in judecata o societate ...

Chemare in judecata
Buna ziua
Vreau sa dau in judecata o societate comerciala. Va rog sa-mi spuneti daca trebuie sa depun cererea de chemare in judecata in localitatea in care este sediul societatii sau in cea in care este domiciliul meu.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:13, 1 Septembrie 2021
Daca este vorba despre un litigiu de munca, atunci cererea se depune la Tribunalul in raza caruia domiliciati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde depun actiunea ? chitoiu chitoiu Servus tuturor. Carei instante ma adresez pentru a chema in judecata firma la care am lucrat , la cea unde domiciliez eu ,sau la cea de resedinta al paratei , ... (vezi toată discuția)
O nelamurire! razvandicu razvandicu Fostul meu patron a modificat o anume data de pe o dispozitie si a folosit-o impotriva mea...eu am originalul si vreau sa il acuz de fals si uz de ... (vezi toată discuția)
Raspunderea patrimoniala a unui fost angajat theodora2007 theodora2007 Buna, va rog sa-mi raspunde-ti urgent, cum pot sa recuperez o suma de bani de la un fost angajat care a furat suma respectiva pentru care am si declaratia lui ... (vezi toată discuția)