Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Chemare in judecata Buna ziua Vreau sa dau in judecata ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Chemare in judecata Buna ziua Vreau sa dau in judecata o societate ...

Chemare in judecata
Buna ziua
Vreau sa dau in judecata o societate comerciala. Va rog sa-mi spuneti daca trebuie sa depun cererea de chemare in judecata in localitatea in care este sediul societatii sau in cea in care este domiciliul meu.
Va multumesc
Daca este vorba despre un litigiu de munca, atunci cererea se depune la Tribunalul in raza caruia domiliciati.