Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Important ! Salutari! Ma numesc Adi si am 19 ani, ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Important ! Salutari! Ma numesc Adi si am 19 ani, recent m am mutat in chirie ...

Salutari! Ma numesc Adi si am 19 ani, recent m am mutat in chirie pentru prietena mea, sa ii fie mai usor la liceu deoarece stau la 5 minute de liceu, in acest mod o scutesc de naveta si trezitul groaznic de dimineata. Ea vrea sa se mute cu mine pentru ca acasa nu mai are liniste deoarece parintii ei vin bauti acasa, tatal tipa la ea si o cearta mereu, o injura si o face sa planga, seara de seara stau pana tarziu cu ea in telefon pentru a o calma si intr un final adoarme. Ideea e ca parintii ei nu vor sa o lase sa se mute, motivele sunt necunoscute. avem 8 luni de relatie , fata are 17 ani, respectiv 18 in ianuarie 2022, isi doreste sa se mute cat mai repede sa scapte de ei, nu am intretinut relatii sexuale si nici nu am de gand pana nu este majora. nu i am batut apropo nici macar in gluma. Daca se muta cu mine cu stirea parintilor dar fara acordul acestora
este posibil daca acestia depun o plancere sa se intample ceva rau? desi fata este clar de acord si fericita langa mine? Daca acestia depun plangere pentru asa ceva, politia poate intervenii chiar daca fata refuza sa se intoarca in temnita aceea pe care parintii o numesc, casa? As vrea un raspuns sigur si concret pentru ca eu nu mai suport sa o stiu asa, are probleme cardiace de care parintii ei nici nu stiu, anxietate, atac de panica.. tremur continuu, plange noapte de noapte, doar eu ii sunt alinare si ii sunt aproape, ce pot face!? Va rog frumos sa ma lamuriti, eu nu mai suport sa o stiu asa.
Prayut, utilizator
Puteti să faceți si sex,nu asta era problema ,nu este o infracțiune tinand cont de varsta voastră.Parintii pot sesiza protectia copilului,se pot face anchete,,discuții cu fata,pot sesiza si poliția, care te pot chema la declaratii,dar teoretic nu e vorba despre infracțiuni.Ideal ar fi sa mai așteptați câteva luni pt scapa de aceste tracasari..