Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... buna ziua, am fost implicata intr un mic accident ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

buna ziua, am fost implicata intr un mic accident rutier acum ...

buna ziua,

am fost implicata intr un mic accident rutier acum ceva vreme , o mica zgarietura pe bara masinii pe care am lovit o, se vede f clar ca este o mica zgarietura, ieri am primit docs de la judecatoria buftea unde eu sunt intervenient si nu stiu ce inseamna si ce trebuie sa fac. am primit si un formular de raspuns insa nu stiu cum si ce sa competez. va rog, multumesc!
Probabil este vorba de o actiune avand ca obiect cerere valoare redusa. Formularul este adresat de instanta pentru a va exprima pozitia fata de actiunea reclamantului (exista mai multe rubrici). Probabil parat este firma de asigurari si dumenavoastra intervenient fortat. Recomandarea mea e sa consultati pe cineva de specialitate care sa va indrume.