avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Suma maxima pentru care nu este necesar sa fie ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Suma maxima pentru care nu este necesar sa fie trecută în declarația unica?

Buna ziua, as dori sa știu dacă este o suma maxima pentru care nu este necesar sa fie trecută în declarația unica sau trebuie orice fel de suma oricât de infima ar fi gen 50-100 lei? Va mulțumesc !
Ultima modificare: Luni, 20 Septembrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:46, 8 Septembrie 2021
Trebuie declarat orice venit (suma) pentru calculul impozitului pe venit.
Trebuie declarat orice venit (suma) pentru calculul impozitului pe venit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Soc. cu peste 50 de salariati BICOS BICOS am o soc. cu 53 de salariati , si o singura persoana cu handicap angajata cat trebuie sa platesc conform legii 448/2006( as dori un exemplu de calcul daca ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venit SANTIER SANTIER Buna ziua! Sunt angajat al unei SC care are mai multe puncte de lucru. Am decizie pentru functia de SSM pe 2 puncte de lucru. Pentru al doilea punct de ... (vezi toată discuția)
Declaratie unica pt chirie johnnyrotten johnnyrotten Buna ziua, Din anul 2016 obtin un venit din chirie, eu sunt propietarul imobilului. Intrebarea mea este urmatoare: As putea declara la Anaf veniturile ... (vezi toată discuția)