Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Suma maxima pentru care nu este necesar sa fie ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Suma maxima pentru care nu este necesar sa fie trecută în declarația unica?

Buna ziua, as dori sa știu dacă este o suma maxima pentru care nu este necesar sa fie trecută în declarația unica sau trebuie orice fel de suma oricât de infima ar fi gen 50-100 lei? Va mulțumesc !
george-neagu, moderator
Trebuie declarat orice venit (suma) pentru calculul impozitului pe venit.