Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Adeverinta Asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Adeverinta Asociatie

Dacă președintele unei asociații culturale are nevoie de o adeverinta care sa ateste ca este președintele asociației respective, cine eliberează acea adeverință?
Poate el sa scrie pentru el și tot el semnează?
Este obligatoriu ca acea adeverință sa aibă un număr de ieșire? Dacă da, cum se dau acele numere? Asociatia este noua și nu s-a mai confruntat cu asa ceva.

Cu stima
Adrianro2019, utilizator
Nu este subiect afalat sub incidenta dispozitiilor care guverneaza infintarea,organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari dupa cum ati inteles sa selectati sectiunea de postare topic
Rugati prin mesagerie privata administratorii sau moderatorii de pe forum sa mute topicul in sectiunea specializata
Calitatea și o justifica cu extras din registrul public care ii atesta calitatea in prezent.