Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... asociatie culturala - drepturi si obligatii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

asociatie culturala - drepturi si obligatii

Buna ziua, fac parte dintr-un grup de muzicieni si am dori sa stim daca am infiinta o asociatie culturala (5 membri) pentru a putea participa la diverse evenimente publice sau private ca si grup este cea mai buna alegere sau nu? La evenimente suntem platiti de primarii si nu avem pfa-uri deoarece facem muzica pe langa servici si nu se justifica sa ne deschidem pfa, dar totusi am vrea sa putem sa incasam legal banii de la organizatori si sa ne putem plati chiria pt sala de repetitii, taxele pentru studio, sa putem sa imbunatatim partea tehnica etc. Nu stim nici cum (in bza a ce?) putem si noi sa fim platiti pentru prestatii. Va rog sa ne dati cateva detalii despre cum functioneaza o asociatie culturala din punct de veder financiar, ce putem si ce nu putem plati, ce putem si ce nu putem sa facem. Multumesc
Nu este topic care sa poata fi analizat in temeiul legislatiei care guverneaza infiintarea,organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari-dupa cum ati inteles sa selectati sectiunea de postare
Rugati prin mesagerie privata administratorii sau moderatorii de pe forum sa mute topicul in sectiunea specializata