avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 266 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Montare repartitoare in regie proprieBuna ziua, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Montare repartitoare in regie proprieBuna ziua, Locuiec intr-un bloc cu 14 apartamente, din care 1 ...

Buna ziua,
Locuiec intr-un bloc cu 14 apartamente, din care 1 are centrala de apartament. Proprietarii nu vor montarea acestor repartitoare de caldura. Sincer, nici eu insa, mi-e frica de amenda. Asa ca am luat decizia de a monta pe cont propriu aceste obiecte printr-o firma agreata. Ce parere aveti? A mai facut cineva asa?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:51, 9 Septembrie 2021
Atat timp cat nu exista consens,hotararea majoritatii proprietarilor pentru instalare repartitoare de costuri,,chiar daca dv le instalati prin operator economic acreditat,nu vor vi luate in evidenta la calcul consum lunar

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Repartitoare caldura + sistem pausal flavius1990 flavius1990 Buna ziua, Stau impreuna cu mama intr-un apartament cu 3 camere intr-un bloc cu 2 scari. Problema mea este urmatoarea: In urma cu aproximativ 7 ani s-a ... (vezi toată discuția)
Repartitoare de caldura ? AsociatiaMihaiViteazuTV1 AsociatiaMihaiViteazuTV1 Daca blocul in care locuiesc nu are repartitoare de caldura,conform legii,nu pot instala repartitoare chiar daca sunt singurul pe scara?-intreaba un locatar. (vezi toată discuția)
Plata caldurii la un apartament nelocuit ionel.diaconu1979 ionel.diaconu1979 Buna ziua Locuiesc intr-un bloc cu centrala proprie de incalzire.Ne confruntam cu urmatoarea problema. Blocul are 16 apartamente cu aceeasi suprafata utila ... (vezi toată discuția)