Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Montare repartitoare in regie proprieBuna ziua, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Montare repartitoare in regie proprieBuna ziua, Locuiec intr-un bloc cu 14 apartamente, din care 1 ...

Buna ziua,
Locuiec intr-un bloc cu 14 apartamente, din care 1 are centrala de apartament. Proprietarii nu vor montarea acestor repartitoare de caldura. Sincer, nici eu insa, mi-e frica de amenda. Asa ca am luat decizia de a monta pe cont propriu aceste obiecte printr-o firma agreata. Ce parere aveti? A mai facut cineva asa?
Atat timp cat nu exista consens,hotararea majoritatii proprietarilor pentru instalare repartitoare de costuri,,chiar daca dv le instalati prin operator economic acreditat,nu vor vi luate in evidenta la calcul consum lunar