Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot face cerere de chemare in judecata online sau prin ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot face cerere de chemare in judecata online sau prin poștă ? ...

Pot face cerere de chemare in judecata online prin poștă ?
Se poate face și online ( trimiterea unui email la adresa instanței) și prin poștă.
Trimiteți prin posta,cu confirmare de primire un exemplar pentru instanța si cate un exemplar pt fiecare parat(în cazul în care sunt mai multi),semnate olograf, însoțite de înscrisuri ,taxa timbru etc.In cazul in care trimiteți pe mail o sa vi se puna in vedere să îndepliniți conditiile mai sus mentionate..