Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... În cazierul judiciar îți scrie doar condamnarea ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

În cazierul judiciar îți scrie doar condamnarea definitiva ...

În cazierul judiciar îți scrie doar condamnarea definitiva după ce e gata tot procesul penal .Sau îți scrie locul sau momentul unde se afla dosarul penal?
Am un prieten care acum e trimis în judecata și dorește sa-si elibereze cazierul de la poliție (încă nu a fost la primul termen de judecata)
Mulțumesc frumos de răspuns.
El nu a săvârșit alta fapta are cazierul curat .
Nu o sa apara nimic momentan.
Mulțumesc de răspuns.
O seara bună
In cazierul de la dosarul penal, o sa apara ca a fost pusa in miscare actiunea penala in dosarul penal nr. xxx, ...fiind si firesc si normal, dat fiind faptul ca a fost trimis in judecata. Acum depinde si unde ii trebuie.