Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara am o suferinta mare am incheiat un contract ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara am o suferinta mare am incheiat un contract de vanzare ...

Buna seara am o suferinta mare am incheiat un contract de vanzare cumparare a unei carsoniere prin agentia imobiliara toate bune pana aici,in precontract sa mentionat ca partea mea este o suma de bani si masina. Dl acasa a inceput sa regrete ca mia dat masina si nu vrea sa imi scoata fiscalul pt. Am trece masina pe numele meu. Ma pot razgandi sa semnez la notar actul de vanzare al casei???? Mentionez la agentie ni sa dat o suma din plata egala la amundoi.
Buna dimineata,

Daca prin antecontract v-ati inteles in acest mod atunci asa ar trebui sa se intample.
Atunci cand mergeti la notar pentru perfectarea actului autentic de vanzare-cumparare refuzati semnarea acestuia pana cand cumparatorul nu va preda toate actele si cheile masinii, inclusiv certificatul de atestare fiscala.
In eventualitatea in care nu se va putea mentiona masina in contractul de vanzare-cumparare trebuie obligatoriu sa incheiati separat un contract de vazare-cumparare strict pentru masina.

Numai bine,