Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, am facut si eu o plangere la politia din ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, am facut si eu o plangere la politia din Constanta ...

Buna ziua, am facut si eu o plangere la politia din Constanta impotriva unui individ de la care am inchiriat un apartament pe OLX caruia i am achitat intr un cont de banca o suma de bani dar care pe urma nu a mai raspuns la telefon. Detin numarul contului de banca si numele persoanei titulare, dar nu pot spune cu certitudine ca este aceeasi persoana cu cea cu care am vorbit la telefon. IPJ Constanta mi a trimis o scrisoare cum ca s a deschis un dosar penal si as dori sa stiu cum se va proceda mai departe si daca imi pot recupera banii. De asemenea, am o plangere inaintata si catre banca persoanei titular de cont ,in curs de solutionare. Daca detin numarul dosarului penal, pot cauta cumva pe internet sa vad in ce stare este dosarul sau cine este persoana care m a inselat?
Buna ziua,

Va puteti interesa de stadiul actelor de cercetare penala.

Veti fi audiata,in calitate de parte vatamata.

Va veti putea constitui parte civila,ptr.prejudiciul cauzat,solicitand,defalcat,sume de bani cu titlu de daune morale si materiale! Succes!
Andrei9320 a scris:
Daca detin numarul dosarului penal, pot cauta cumva pe internet sa vad in ce stare este dosarul sau cine este persoana care m a inselat?

NU. Pe net, nu. Urmarirea penala nu este publica.
Se poate face insa, ceea ce va spus doamna avocat.