Forum Discuţii juridice Executare silită Dacă am fost condamnați la plata daunelor morale în ...
Discuție deschisă în Executare silită

Dacă am fost condamnați la plata daunelor morale în solidar, ...

Dacă am fost condamnați la plata daunelor morale în solidar, prin sentință definitivă și executorul judecatoresc a început executarea silita( poprire pe salariu) ,se mai poate face contestație la executarea silită?
ce sa contestati ?
Cum ce? În primul rand ca mia blocat și cardul de euro în care încasez diurna și de diurna nu se poate atinge asa ca o făcut-o degeaba ,și în al 2 Lea rand ia blocat și cardul soției mele cu toate ca doar eu sunt singurul dintre toți la care ii trage bani ,o treime din salar ,asa ca pt ce la mai blocat și pe al soției? Și în al treilea rand eu dacă ma împac cu partea vătămată și numai are nici o pretenție cine îmi da mie banii pe care mi ia reținut pina la momentul împăcării? Și în al 4 Lea rand firma la care lucrez îmi trage 429 de lei din salar ,bani care reprezinta o treime, el de ce mai îmi tine cardurile blocate? Nu cumva comite un abuz?

gi-jane2 a scris:

ce sa contestati ?

Serbanrazvan1976, utilizator
pai de aia v_am si intrebat ce motive aveti de contestatie pt ca nu ati zis.
contestati.