Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Kruk poate pune poprire pe cardurile de credit ( de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Kruk poate pune poprire pe cardurile de credit ( de cumparaturi ...

Kruk poate pune poprire pe cardurile de credit ( de cumparaturi ? Daca da , in ce conditii. Multumesc
Orice poprire a unui executor doar blocheaza folosirea cardurilor de credit dar nu poate luat din banii ca sunt ai bancii.
Nu il mai puteti folosi ci doar returna ce a fost folosit din suma de pe card care este a bancii.
Cardul de debit cu descoperit poate fi la fel blocat si de acolo fiind banii dv, va pot lua cat trebuie de executor.
w_v_w_v, utilizator
Nu recuperatul care o fi el..., blochează contul bancar, ci executorul judecătoresc.
Kruk doar a angajat un executor să vă execute legal, dar tot dvs veți plăti și onorariul executorului care este destul de mare.

Dacă executorul comite abuzuri, aveți dreptul să faceți contestație la executare, la instanța de judecată.
Dapix, utilizator