avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1989 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Kruk poate pune poprire pe cardurile de credit ( de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Kruk poate pune poprire pe cardurile de credit ( de cumparaturi ...

Kruk poate pune poprire pe cardurile de credit ( de cumparaturi ? Daca da , in ce conditii. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 07:25, 3 Octombrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Orice poprire a unui executor doar blocheaza folosirea cardurilor de credit dar nu poate luat din banii ca sunt ai bancii.
Nu il mai puteti folosi ci doar returna ce a fost folosit din suma de pe card care este a bancii.
Cardul de debit cu descoperit poate fi la fel blocat si de acolo fiind banii dv, va pot lua cat trebuie de executor.
Ultima modificare: Duminică, 1 Octombrie 2023
w_v_w_v, utilizator
Nu recuperatul care o fi el..., blochează contul bancar, ci executorul judecătoresc.
Kruk doar a angajat un executor să vă execute legal, dar tot dvs veți plăti și onorariul executorului care este destul de mare.

Dacă executorul comite abuzuri, aveți dreptul să faceți contestație la executare, la instanța de judecată.
Ultima modificare: Marți, 3 Octombrie 2023
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce abuzuri comit firmele de recuperare creante? katalyn84 katalyn84 Am facut o descoperire de card pe 3 salarii la BRD prin 2004-2005 ,de atunci am folosit si acoperit suma disponibila de 2 ori pana 2012. La ultima descoperire ... (vezi toată discuția)
Se poate pune poprire pe cardul de credit? ami20021968 ami20021968 Din documentarile facute pana acum, in ceea ce priveste poprirea pe salariu, am constatat ca abuziv( de catre banca si executorul judecatoresc) se pot bloca ... (vezi toată discuția)
Poprire de catre executor judecatoresc marian72 marian72 Buna ziua ! Am instituita o poprire de catre un executor judecatoresc ,in suma de 4,372 lei , dintre care 826 lei sunt cheltuieli de executare silita ... (vezi toată discuția)