Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua. Mama mea a fost dată în judecată de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua. Mama mea a fost dată în judecată de asociația ...

Bună ziua. Mama mea a fost dată în judecată de asociația de proprietari cu suma de 3800 RON cere redusă, pe care a și plătit aceasta suma de bani în contul asociației de bancă, ea depune lunar în contul de bancă cheltuielile lunare. Cei de la asociația de proprietari îi baga 10 pentru extrasul de cont sa vadă dacă e plătită întreținerea chiar de duce ea dova cai plătită, alte cheltuieli care nu pot fi dovedite și fără explicații, mai nou a plătit un executor sa o execute silit pe suma de bani de 2990 fără hotărâre judecătorească. Unde ne putem adresa sau sa depunem o plângere pentru aceste nereguli care le face asociația de proprietari?
Executorul nu putea ss demareze executarea silită ,,de capul lui"in lipsa unui titlu executoriu si a unei.incuviintari din partea instanței..Daca nu face contestatie la executare nu are cu i să se plângă doar instanța poate dispune anularea unor acte de executare.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Mulțumesc frumos!