Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua.Daca copilul a implinit 2 ani in cat timp ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua.Daca copilul a implinit 2 ani in cat timp trebuie sa ...

Buna ziua.Daca copilul a implinit 2 ani in cat timp trebuie sa se intoarca mama la serviciu ca sa nu piarda locul de munca ?Se poate prelungi concediul pana la 3 ani ?
Revenirea lamunca se face in ziua urmatoare celei in care copilul a implinit varsta de 2 ani.

Prelungirea duratei CCC pana la 3 ani se poate face numai in conditiile in care copilul este incadrat intr-un grad de handicap..