Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Modificare acte după casatorie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Modificare acte după casatorie

Buna seara, Eu și iubitul meu vrem sa ne casatorim dar nu suntem din același oras. Daca nu îmi schimb numele de familie in momentul casatoriei,pot după aceea sa iau numele lui? Ne dorim sa avem același domiciliu când ne vom schimba buletinele. Multumesc
numele sotului il luati la casatorie cu aceasta ocaziu, nu cand vreti. teoretic, se poate schimba si apoi pe cale administrativa, dar de ce sa va complicati.
nu inteleg ce legatura au buletinele, ca nu sunteti din acelasi oras, cu numele