Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Valorificare ani mediu privat, dupa trecerea in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Valorificare ani mediu privat, dupa trecerea in rezerva.

Buna ziua. Nascut in august 1958, militar in termen in 1978-79, scoala militara 1979-1981 august, cadru activ 1981-2005 august, pensionat cu ordonanta in 2005. Din 2005 pana in 2018, am lucrat in mediul privat. A intervenit si un handicap accentuat incepand cu 2013.
Intrebarea este cand pot iesi la pensie de drept cu valorificarea anilor lucrati in mediul privat? Pensia pe acesti ani, o primesc ca urmare a unui alt dosar de pensie, civil? Multumesc!
michirec, utilizator
Pensie din sistemul public la implinirea varstei de 65 ani.
Mulțumesc frumos. Ma adresez Casei Sectoriale sau Casei Mun București?
Casei de Pensii in raza careia aveti domiciliul.