Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contributia CAS a fost/este obligatorie pentru membrii ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contributia CAS a fost/este obligatorie pentru membrii fostelor Asociatii Familiale, actualele Intreprinderi Familiale?

:help:Am un prieten care si-a infiintat o Asociatie Familiala in anul 2000 impreuna cu fratele sau. Ieri a primit o somatie din care rezulta ca trebuie sa plateasca CAS-ului, fiecare, suma de 21000 lei, suma restanta plus penalitati, in caz contrar, in termen de 15 zile de la primirea corespondentei, vor avea parte de executare silita. Sunt obligati sa achite aceste sume din moment ce ei nu au nici un contract incheiat cu Cas-ul si nici nu le-a fost adus la cunostinta niciodata faptul ca trebuie sa contribuie la asigurari???:-/
Multumesc anticipat celor care imi pot oferi un raspuns.

Vi s-a raspuns la aceasta intrebare la www.avocatnet.ro/content/for...
Pe viitor ar fi bine sa evitati deschiderea a doua topicuri diferite care sa raspunda la aceasi problema .
:sorry: imi cer scuze dar nu am stiut pe care topic voi primi raspuns mai repede. Nu se va repeta.