avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contributia CAS a fost/este obligatorie pentru membrii ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contributia CAS a fost/este obligatorie pentru membrii fostelor Asociatii Familiale, actualele Intreprinderi Familiale?


:help:Am un prieten care si-a infiintat o Asociatie Familiala in anul 2000 impreuna cu fratele sau. Ieri a primit o somatie din care rezulta ca trebuie sa plateasca CAS-ului, fiecare, suma de 21000 lei, suma restanta plus penalitati, in caz contrar, in termen de 15 zile de la primirea corespondentei, vor avea parte de executare silita. Sunt obligati sa achite aceste sume din moment ce ei nu au nici un contract incheiat cu Cas-ul si nici nu le-a fost adus la cunostinta niciodata faptul ca trebuie sa contribuie la asigurari???:-/
Multumesc anticipat celor care imi pot oferi un raspuns.

Cel mai recent răspuns: registru ani , utilizator 22:24, 16 Ianuarie 2010
Vi s-a raspuns la aceasta intrebare la www.avocatnet.ro/content/for...
Pe viitor ar fi bine sa evitati deschiderea a doua topicuri diferite care sa raspunda la aceasi problema .
:sorry: imi cer scuze dar nu am stiut pe care topic voi primi raspuns mai repede. Nu se va repeta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributia cas a fost/este obligatorie pentru membrii fostelor asociatii familiale, actualele intreprinderi familiale? registru ani registru ani :help:Am un prieten care si-a infiintat o Asociatie Familiala in anul 2000 impreuna cu fratele sau. Ieri a primit o somatie din care rezulta ca trebuie sa ... (vezi toată discuția)
De ce s-a sters intrebarea ? popalucian popalucian Am avut o intrebare pe o anumita tema si am vazut ca este stearsa. Multumesc. Ps: Am avut mai multe nelamuriri si poate de asta m-am repetat. (vezi toată discuția)
Majorarea pensiei pentru limita de varsta ContSters377479 ContSters377479 în ianuarie 2019 am dreptul la pensie de limită de vârstă. am 11ani si 3luni în grupa II lucrați.vă rog frumos dacă pot iesi la pensie cu reducere de ... (vezi toată discuția)