Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ALCOOL!!!!! Salut am fost prins cu o alcoolemie de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ALCOOL!!!!! Salut am fost prins cu o alcoolemie de 1,79 si 1,63 permisul ...

Salun am fost prins cu o alcoolemie de 1,79 si 1,63 permisul meu e de Uk preschimbat infractiunea a avut loc in Romania ce se intampla acum cu permisul meu din cate am citit cei din Uk nu il anuleaza . Daca aici ma condamna se anuleaza automat dupa un an eu am drept sa dau si devin cu 2 permise care e tot infractiune. A mai trecut cineva prin asta ? MULTUMESC !
Ovi1993, utilizator
Daca o sa fiți condamnat, permisul se trimite autorităților emitente.
Am vormit cu cei de la emiterea permiselor UK, si au zis ca nu ii intereseaza daca infractiune a avut loc in alt stat . Au spus ca daca vreau sa imi dea un duplicat sa pot conduce legal in UE ... Cum pot merge in Romania legal si fara probleme avand in vedere ca am facut o infractiune si sunt pe cale de a fi condamnat ? MULTUMESC!

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca o sa fiți condamnat, permisul se trimite autorităților emitente.

Ovi1993 a scris:

Am vorbit cu cei de la emiterea permiselor UK, si au zis ca nu ii intereseaza daca infractiune a avut loc in alt stat . Au spus ca daca vreau sa imi dea un duplicat sa pot conduce legal in UE ... Cum pot merge in Romania legal si fara probleme avand in vedere ca am facut o infractiune si sunt pe cale de a fi condamnat ? MULTUMESC!

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca o sa fiți condamnat, permisul se trimite autorităților emitente.

Nu aveti dreptul legal sa conduceti, daca veti fi depistat, o sa vi se intocmeasca alt dosar penal.
DOMNULE AVOCAT,Cum o sa imi recapat dreptul de a conduce pe teritoriul Romaniei ?
Eu automat daca o sa dau pentru redobandire o sa iau un al doilea permis ce e infractiune .
Din experienta dumneavoastra cum pot rezolva , ce este de facut in cazul meu ?
MULTUMESC!!!
NU GASESC NIMIC CLAR SI CONCRET AICI LEGILE -UE - SI CELE A LE ROMANIEI NU SE INTELEG S-AU NU SUNT PE INTELESUL TUTUROR ...!!!

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu aveti dreptul legal sa conduceti, daca veti fi depistat, o sa vi se intocmeasca alt dosar penal.