Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie La Cerere
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie La Cerere

Buna Seara!

Am si eu o rugaminte la adresa Dumneavoastra si as dori daca se poate sa ma lamuriti si pe mine cu o problema!

Sunt nascut la data de 22.09.1953, am lucrat in 1970 ca muncitor 7 luni si 3 zile in grupa II de munca 100% , iar din 18.03.1972 lucrez ca, Conducator Auto fara intrerupere pana`n 2010 !

As dori sa stiu si eu cand pot sa ies la pensie la cerere deoarece unde am fost de m`am interesat mi`au dat acelas an si la pensia normala si la pensia anticipata/la cerere!

Va Multumesc Anticipat!
SoLoAlin, utilizator
SoLoAlin:
Pentru a primi un raspuns corect din partea noastra va rugam sa prezentati si dvs., corect, urmatoarele date:
- data nasterii;
- stagiul de cotizare (vechimea in munca), in ani/luni/zile, din care in gr. a II-a de munca (conditii deosebite), in ani/luni/zile:
- perioade asimilate stagiului de cotizare, in ani/luni/zile (armata, facultate).
Aceste date le luati din carnetul de munca.