avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 167 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cine trebuie conform legii, sa calculeze salariile ? ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cine trebuie conform legii, sa calculeze salariile ? ...

Cine trebuie conform legii, sa calculeze salariile intr-un liceu?
Mentionez ca avem incadrati: 1 contabil sef, 1 contabil . Si totusi salariile sunt calculate de serviciul secretariat (unde nu exista persoane cu studii economice) impreuna cu informaticianul scolii.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:24, 17 Septembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In opinia mea, persoana care are aceste atributii in fisa postului.

In majoritatea practicilor intalnite, contabilii fac acest lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovare post vmarian2 vmarian2 Buna ziua sunt informatician gradul II studii superioare. M-am angajat acum sase luni in urma unui concurs la un liceu unde am fost incadrat si platit tot ca ... (vezi toată discuția)
Atributii functionar public dorica1979 dorica1979 Intr-o institutie publica(Unitate Administrativ Teritoriala) este urmatoarea situatie: Un director general economic si-a pus secretara o salariata care are ... (vezi toată discuția)
Schimbare functie MANOLACHE LAURA MANOLACHE LAURA Buna ziua !In urmă cu două zile am primit un act adiţional spre semnare prin care mi se modifică functia,din contabil în funcţionar economic,pe motiv că ... (vezi toată discuția)