Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cine trebuie conform legii, sa calculeze salariile ? ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cine trebuie conform legii, sa calculeze salariile ? ...

Cine trebuie conform legii, sa calculeze salariile intr-un liceu?
Mentionez ca avem incadrati: 1 contabil sef, 1 contabil . Si totusi salariile sunt calculate de serviciul secretariat (unde nu exista persoane cu studii economice) impreuna cu informaticianul scolii.
In opinia mea, persoana care are aceste atributii in fisa postului.

In majoritatea practicilor intalnite, contabilii fac acest lucru.