Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Buna seara, cum se procedeaza in urmatoarea situatie: ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Buna seara, cum se procedeaza in urmatoarea situatie: am inceput ...

Buna seara, cum se procedeaza in urmatoarea situatie: am inceput serviciul si am semnat contractul de munca incepand cu data de 1 sept pe o pozitie se consilier juridic intr-o institutie a administratiei publice centrale. Pe data de 12 sept s-au platit salariile , iar eu nu am primit nimic. As vrea sa stiu cand anume se vor plati aceste 12 zile in care am lucrat. M-am uitat in legislatie si nu am vazut nimic. Multumesc!
Consilier juridic, prin concurs? Sau ...numire direct pe post?
In functie de care, ...difera si data platii salariului.
Si, doar ca fapt divers, in ce legislatie v-ati uitat?