Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumpărat un apartament în Oradea. Pe actul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumpărat un apartament în Oradea. Pe actul de vânzare-cumpărare ...

Am cumpărat un apartament în Oradea. Pe actul de vânzare-cumpărare este trecut pe strada Costaforu, pe coala funciară a imobilului este trecut Str Profesor Gheorghe Costa-Foru, pe foaia funciară individuală este trecut str Costaforu. La Poliție, la buletine ni s-a spus că nu există strada Costaforu.Am căutat la Primăria Oradea, pagina arhitecților, nomenclator stradal, există numai strada Profesor Gheorghe Costa-Foru. I-am cerut notarului să facă corecturile necesare și ne-a spus că a scris cum a dorit dânsul. Cei de la cadastru ne cer să mergem la primărie să cerem dovadă din nomenclator că stăm pe strada Profesor Gheorghe Costa-Foru, pentru întăbularea individuală! În ce bază pot eu cere ceva de la Primăria Oradea?! Nu putem să ne facem buletine, nu putem beneficia de pensii, taloane de pensie pentru că am locuit în alt oraș și trebuie să ne aducem dosarele de pensionare în Oradea. Ce trebuie să facem?
Trebuie sa cereti un certificat de nomenclatura stradala si adresa, gasiti aici o cerere in acest sens: [ link extern ]